A Magyar Hang ír arról, hogy Karácsony Gergely ellenzéki miniszterelnök-jelölt-jelölt is óriásplakát-kampányt indított a kormány kék emoji-tengerének hátterében, amely Nem adjuk a jövőnket! headline-nal a népszavazási kezdeményezését hirdeti.
Mint a Magyar Hang megtudta, 700 óriásplakáton, 300 citylighton és 1000 B1-es poszteren hirdetik a referendumot, illetve ezzel egy időben online felületeken is elindul a kampány. A poszterek és plakátok kétharmada vidéki városokban – főként megyei jogú városokban – található, egyharmaduk pedig Budapesten. A kampányt a Karácsony Gergely által életre hívott 99 Mozgalom egyesülete bonyolítja és adományokból finanszírozzák. Az ára 25 millió forint körül van, és a lap szerint azt is hangsúlyozták, hogy piaci körülmények között jutottak hozzá a hirdetőfelületekhez.
