Az idei marketnghatékonysági Effie-re 2021. január 1-je és 2022. április 30-a között Magyarországon megvalósított marketingkommunikációs aktivitással lehetett nevezni, ezúttal egy új kategóriát is bevezettek, az Employer Brandinget. A nemzetközi Effie előírása szerint két fordulóban bírálják el a magyarországi versenyre beadott munkákat, a döntőbe pedig 46 pályamű került.
A versenyt szervező Reklám Világszövetség (IAA) Magyarországi Tagozata és a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) arról tájékoztatott, hogy az idén 21 éves hazai verseny legjobb alkotásait egy 120 fős szakmai zsűri választotta ki, a döntősök 29 kategóriában fognak megküzdeni a Bronz, Ezüst, Arany Effie díjakért.
A szervezők szerint már a döntőbe jutás is kiemelkedő teljesítmény, hiszen a benevezett hatékony kampányok közül továbbjutók minősülnek a leghatékonyabbaknak, pályaműveik pedig a legsikeresebbeknek. Az Effie Finalist díjasok, azaz a döntőbe jutottak már biztos pontszerzők a nemzetközi Effie Index hatékonysági világranglistán. A verseny lebonyolítását a nemzetközi Effie mellett közjegyző is felügyeli.
Idén a legtöbb döntős pályaművet az ACG, a Café Communications és a VMLY&R tudhatja magáénak, őket követi az Artificial Group, az iProspect, a Positive Adamsky és a Wavemaker. A legtöbb döntős pályamű a Bevezető kampány, a Branded Content, a Big Marketing, az Élelmiszer és az Image kategóriában várja a helyezéseket.
A nemzetközi előírásoknak megfelelően ez alkalommal is külön zsűri dönti el, hogy az Arany Effie díjasok közül melyik pályamű érdemli ki a legnagyobb elismerést, a Platina Effie-t.
Az idei díjazottakat, valamint teljesítményük alapján az Év Leghatékonyabb Megbízója és az Év Leghatékonyabb Ügynöksége elismeréseket november végén hirdeti ki az Effie Awards Hungary.

