Becsült olvasási idő: 2 perc
A Facebook ráharapott a magyar ötletre

A megújított Messenger 40 elős, exkluzív alkalmazása közül az egyiket egy magyar startup fejlesztette, amelyben több, a reklámszakmában korábban dolgozó szakember is van. 

Március 25-én tartották a Facebook Developers Conference-t San Franciscoban, ami Mark Zuckerberg beszédével indult. A Facebook vezetője bejelentette az újításokat, sok más mellett azt is, hogy a jövőben a Messengert megnyitják a külsős alkalmazások számára is. A jelenleg hozzáférhető 40 exkluzív alkalmazás közül az egyik, a magyar startup által fejlesztett ClipDis. 

Az alkalmazás lényege, hogy tetszőleges szöveget ismert videókban szereplő szövegrészekből rak össze.Nézzék meg az alábbi videót!

A ClipDist egy magyar startup fejlesztette, amelynek alapítói között két reklámos szakember is van. Az egyikük Hapák Samu, aki tavaly májusban jött el a HG360-tól, előtte hosszú évekig dolgozott a Team reklámügynökségnél illetve Szabó János, aki 2014 augusztusig a McCann Ericksonnál dolgozott digitális stratégiai tervezőként főleg a Coca-Colának. Szintén alapító Oláh Ákos, aki 2014 januárig az Ebola Mediánál volt fejlesztési vezető, ezt követően a ClipDis negyedik alapítőjával, Győri Dáviddal létrehozta a PopKód fejlesztőcéget, amely mások mellett a DDB Budapestnek is dolgozik.

Hapák Samu a Kreatívnak elmondta, hogy a ClipDis fejlesztése tavaly nyár elején kezdődött, novembertől került be az AppStore-ba és ekkortól kezdték az alapítók a befektetők megkeresését. Első körben a Seedcamp berlini startupokat segítő eseményen vettek részt, ahol befektetőt nem sikerült találni, de tanácsokkal segítették a csapatot.

Januártól felgyorsultak az események a ClipDis körül. Megismerkedtek a londoni Jason Binksszel, aki korábban a BBC digitális vezetője volt, az ő segítségével több londoni befektetővel tárgyaltak, ekkor kerültek kapcsolatba a Facebook ottani vezetésével is és ekkor derült ki, hogy a Messenger fejlesztése során, az exklúzív partnerek közé is bekerülhet az alkalmazás.

Ezzel egy időben az alapítók felkeresték az Alex Bogusky mentorálása alatt futó Boomtown startupokat felkaroló projektet, amelynek az aktuálisan futó programjába nem került be a ClipDis, de Alex Bogusky felkérte az alapítókat, hogy saját projektjében vegyen részt a ClipDis csapata.

Mivel a felkéréssel egyidőben befutott az új-zélandi Lightning Lab startup-program pozitív visszajelzése is, Alex Bogusky felkérését a ClipDis alapítói nem tudták elfogadni.

Két nappal az új-zélandi igen után újabb igent kaptak, ekkor jelezte a Facebook, hogy mehet a Messengerbe a ClipDis. Innentől még keményebb időszak következett, mert egy sor módosítást meg kellett csinálni az alkalmazáson, sőt le kellett fejleszteni az androidos verziót is.

Ekkor lépett be az első nagyobb befektető az alapítók mögé, így a ClipDis-t jelenleg egy brit cég jegyzi.

Hapák Samu a további fejlesztési irányokról is beszélt. Az elkövetkező évben szeretnék megoldani, hogy az alkalmazásba bevonható videós tartalmak szűrhetőek legyenek, azaz lehessen műfajra, színészre, érzelmi töltetre szűrni. Ezzel mellesleg külön gyerek, felnőtt és egyéb specializált ClipDis verziók jöhetnének létre. A másik fejlesztési irány, hogy a felhasználók saját mozgóképes tartalmai is beépüljenek egy-egy videoüzenetbe, a harmadik vonal pedig a nyelvi kérdés: a jelenleg angolul működő alkalmazást spanyol és néhány ázsiai nyelvre is meg szeretnék csinálni.

A ClipDis alapítói jelenleg San Franciscoban tárgyalnak részben befektetőkkel részben tartalomszolgáltató partnerekkel.

 A Facebook konfereciáját itt lehet követni >>>