hero
M.K.

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 0 perc
A kormány „bombás” kampánya 7,8 milliárdba került
Idén összesen 27,4 milliárd közpénzt fordítottak kormányzati kommunikációra.

Először tette közzé idei szerződéseinek listáját a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda - írta meg a Telex. A portál szerint a szerződéseket a megkötés után 60 napot követően kellene nyilvánosságra hozni, de a Kabinetiroda eddig nem tette ezt meg – most is csak azután léptek, hogy a K-Monitor közérdekű adatigénylést nyújtott be.

A közpénzek átlátható felhasználásáért és a korrupció visszaszorításáért küzdő szervezet szerint a listából az derül ki, hogy

a választások előtt összesen 19,6 milliárdot költöttek „kék” és népszavazási hirdetésekre, amit megfejel a legújabb „bombás kampány” 7,8 milliárdja.

Ez összesen 27,4 milliárd forintnyi közpénz, ami a kormányt propagálta.