Nem bűncselekmény a kormány bombás nemzeti konzultációs reklámkampánya, mert annak üzenetei nem alkalmasak a rémhírterjesztésre, sem a közveszéllyel fenyegetésre – ezzel indokolta a rendőrség, miért utasította el a DK feljelentését.
A Hvg.hu idézte Szaniszló Sándor XVIII. kerületi polgármestert, aki azért fordult a rendőrséghez, mert a DK-val úgy látták:a „brüsszeli szankciókat” Magyarországra hulló bombaként ábrázoló konzultációs kampány és annak üzenete nemcsak hazug és morálisan elfogadhatatlan, de kimeríti a rémhírterjesztés és a közveszéllyel fenyegetés bűntettét.
A feljelentés elutasításának indoklásából az derül ki, hogy a rendőrség szerint a kormányzati kampány állításai talán túlzóak és nem is feltétlenül igazak, de mégsem számítanak rémhírnek és nem alkalmasak a pánikkeltésre sem.

