hero
M.K.

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
A rendőrség szerint nem pánikkeltő a kormány bombás plakátja
Tehát nem bűncselekmény a nemzeti konzultációs reklámkampány.

Nem bűncselekmény a kormány bombás nemzeti konzultációs reklámkampánya, mert annak üzenetei nem alkalmasak a rémhírterjesztésre, sem a közveszéllyel fenyegetésre – ezzel indokolta a rendőrség, miért utasította el a DK feljelentését. 

A Hvg.hu idézte Szaniszló Sándor XVIII. kerületi polgármestert, aki azért fordult a rendőrséghez, mert a DK-val úgy látták:a „brüsszeli szankciókat” Magyarországra hulló bombaként ábrázoló konzultációs kampány és annak üzenete nemcsak hazug és morálisan elfogadhatatlan, de kimeríti a rémhírterjesztés és a közveszéllyel fenyegetés bűntettét.

A feljelentés elutasításának indoklásából az derül ki, hogy a rendőrség szerint a kormányzati kampány állításai talán túlzóak és nem is feltétlenül igazak, de mégsem számítanak rémhírnek és nem alkalmasak a pánikkeltésre sem.