hero
M.K.

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 3 perc
Menőnek tűnik a dohányzás a közösségi médiában, pedig jó lenne ha a fiatalok a képernyő mögé néznének

A Z generáció ráadásul vágyik is a hiteles ábrázolására, ennek ellenére a dohányzás és a függőség nehézségeit nem látják. Itt egy erről szóló kampány az Almától.

A miami székhelyű Alma a dohányzók leszokását segítő Tobacco Free Floridának készített egy olyan kampányt, amelyben a fiataloknak mutatják be a függőség árnyoldalát. 

Az Alma a célcsoport felmérésekor arra jött rá,  hogy bár a Z generáció vágyik a közösségi médiában ábrázolt hiteles képre, a legtöbb dohányos soha nem mutatja meg a nézőknek káros szokásuk valós következményeit. A videókban az elektromos cigarettákat „menő" módon, lazán tartják a képben – ezzel pedig azt sugallják a tizenéveseknek, hogy a nikotinnak nincs fizikai, mentális és érzelmi hatása az egészségükre.

A videóban a fiatalok görgetik a telefonjukat, és figyelik, ahogy társaik mindennapi tartalmakat posztolnak, gyakran egy elektromos cigivel kezükben. Ezután a kép vált, és kiderül az influenszerek valós élete, ahol nikotinmegvonással, hangulatingadozással és szorongással küzdenek. A végén az üzenet arra hívja fel a figyelmet, hogy senki sem posztolja, hogy mennyire rossz a függősége, ezért ne dőljön be mindennek, amit a feeden lát.

Az Alma a hatvan másodperces szpot mellett egy integrált kampányt is készített további félperces reklámokkal.