hero
Becsült olvasási idő: 1 perc
13-an kaptak idén Green Pledge védjegyet

A programot az Önszabályozó Reklám Testület (ÖRT), a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) és a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) alapította 2022-ben, hogy a reklámszakma jobban odafigyeljen a környezettudatosságra.

A Green Pledge kezdeményezés két évvel ezelőtt azért indult, hogy a hazai marketing- és reklámipar szereplői saját működésük és a marketingkommunikációs gyakorlatok készítése során még nagyobb figyelmet fordítson a környezetvédelemre, a környezet megfelelő ábrázolására, illetve a greenwashing elkerülésére. 

Az ezt igazoló védjegyet idén is azok a szervezetek és vállalatok érdemelték ki, akik fotókat és adatokat is tartalmazó esettanulmányokkal mutatták be a 20 tagú szakmai grémium számára a témában elért eredményeiket. 

A reklámszakma környezettudatosságát hangsúlyozó kezdeményezés idei díjazottjai: az Alfa Vienna, az Artificial Group, a Henkel, a K&H, a Kia, a Mastercard, a Mediator, a Neo Interactive, a reNEW Technologies, a SPAR, az Uniomedia, a Well PR és a Yettel. A díjazott cégek képviselői szeptember 19-én a MÜPA-ban rendezett Marketing Summiton vehették át az elismeréseket. 

A díjátadó egy részlete

További képek itt érhetőek el, a Business & Comm Stage-ra kattintva