„Egy független, hatalomkritikus közéleti-társadalmi-kulturális lap akkor marad életben, ha elegendő olvasó és támogató áll mögötte. A nyomtatott Magyar Hang eladásából származik szerkesztőségünk bevételének mintegy kilencven százaléka, ebből működtetjük magát a lapot, a naponta tízezreket elérő (nincs fizetett kattintás!) Hang.hu hírportált, és műsorainkat: a Flasztert és a Kötöttfogást” - írja nyári mentőakcióról szóló, vagyis előfizetőket toborzó anyagának bevezetőjében a Magyar Hang.
A lap nem kertel, leírja, hogy nagy bajban van a papírárak brutális emelkedése miatt: egy év alatt harmadával nőttek a költségek és euróban fizetnek, mivel Szlovákiában nyomtathatnak. Klasszikus hirdetéseik szinte nincsenek a felületeiken.
„Megértjük, hogy a társadalom tudatos, kritikus részében apátia lett úrrá, és azt is megértjük, hogy az árak emelkedése sokak életét megnehezíti. Ezért is igyekszünk kerülni a drágítást. Azt viszont nem hagyhatjuk, hogy a közöny, a fáradtság, »a minden mindegy« állapot legyen úrrá rajtunk. Menni kell tovább, és segíteni a fontos munkát végző szabad magyar sajtót, kulturális műhelyeket, civil szervezeteket, ki mit tart fontosnak.”
