Nagyon nem kell csodálkozni rajta, de bizony hírértékkel bír, ha egy nagyvárosi tömegközlekedési cég ehető, kannabiszos jegyet dob piacra. A Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) azt észlelte, karácsonykor mindenki meg van őrülve: élelmiszerbevásárlás, ajándékvásárlás, karácsonyfavásárlás.
A nagy pörgésben kell valami, ami lenyugtatja a feszült népet: a kannabisz.
Az Ads of the World cikke szerint egy ehető, füves jegyet találtak ki: ez emberi fogyasztásra alkalmas papírból és némi kenderolajból (amit a kannabisznövény magvából sajtolnak) állt és az ügyfélszolgálatokon lehetett kapni.
Reklám is készült a történetről, ami nyilván mókázva bemutatja a feszült berlinereket. Aztán egy joviális buszsofőr begyűjti egy helyi termelőtől az alapanyagot, beviszi a BVG laborjába, megalkotják a csodát, és mehet az eladás.
És itt jön a szakmázás: 860 millió főt ért el a reklámkampányuk, amire 13,7 millió eurót (most épp 5,1 milliárd forintot) költött a BVG. Az Ads of the Worldön látható videó is bemutatja, a világ minden fertályán beszámoltak a berlini diliről.
Fű alatt
Érdemes azért megemlíteni az egész (büntető)jogi oldalát is: Németországban 2017 óta lehet legálisan adni-venni kannabidiolt (CBD-t), ami a kannabisz aktív, de nem addiktív eleme. Jelenleg úgy tűnik, Németországban legalizálni fogják több lépcsőben a füvezést, valószínűleg májustól a fogyasztás dekriminalizálódik, 2024-től pedig kis mennyiséget lehet termelni is majd otthon. Az Európai Unió is áldását adta a lépésre. Ha a tudományos szempontokat nézzük, ez nem csoda, a kannabisz ártalmatlanabb az emberre, mint az alkohol, mégis az utóbbi a legális.
(Kiemelt kép: Weil wir dich lieben / YouTube)

