Braun Róbert kommunikációs szakember, az MSZP választmányának tagja a napokban 34,5 euróért megvásárolta a ProSiebenSat.1 egyik részvényét, hogy a többi részvényest tájékoztathassa: a cég menedzsmentje segédkezet nyújtott "egy aljas és korrupt üzlethez" - írja a Hvg.hu.
A Hvg cikke szerint a politikus sajtótájékoztatón azt is közölte: ha a ProSiebenSat.1 egy héten belül nem áll el a Tv2 értékesítésétől, az Európai Bizottsághoz és az amerikai igazságügyi minisztérium megfelelő szervéhez fordul (a ProSiebenSat.1 egyik tulajdonosa egy amerikai pénzügyi befektető). Gyanúja szerint ugyanis a vevők arra készülnek, hogy a Fidesz választási győzelme után a Tv2-höz érkező állami hirdetésekből fizetik ki a vételárat.
Közölte, elmegy a ProSiebenSat.1 februári, a tavalyi évet értékelő sajtókonferenciájára, majd a júniusi részvényesi közgyűlésen is fel fog szólalni, ha addig a vállalat nem lép vissza a TV2 értékesítésétől. A célja - mondta - a többi részvényest rábeszélni, hogy szavazzanak a menedzsment ellen ebben az ügyben.
Emellett Braun egy Facebook-kampányt is elindított, amelyben azt kéri, hogy egy angol vagy egy német nyelvű szöveget, amelyben a Tv2 eladása mögötti korrupciógyanúról van szó, mindenki posztolja ki a ProSiebenSat.1 Facebook-oldalára.
Becsült olvasási idő: 1 perc
Braun Róbert részvényt vett a ProSiebenSat.1-ban
Braun Róbert, az MSZP választmányának tagja részvényt vásárolt a Tv2 anyacégében, a ProSiebenSat.1-ban, hogy tájékoztassa a német médiavállalat anyacégeit arról, hogy a cég vezetősége segédkezet nyújtott „egy aljas és korrupt ügylethez”.
