Becsült olvasási idő: 1 perc
Egyre kevesebb magazint vesznek

Átlagosan 10 százalékkal kevesebb magazint adnak el az újságosstandoknál az Egyesült Államokban az Audit Bureau of Circulation adatai szerint - írja az Advertising Age.

Az Egyesült Államokban 2012 első félévében 9,6 százalékkal csökkent a magazinok nem előfizetésből származó (single-copy) eladott példányszáma az Audit Bureau of Circulation (Példányszám-auditálási Iroda - ABC) adatai szerint – írja az Advertising Age amerikai szaklap.

2011 második félévében szintén 10 százalékot estek az eladások. A lap szerint az összpéldányszám fenntartása érdekében a kiadók olcsóbb előfizetési díjakkal csábítják az olvasókat, amivel jelenleg képesek szinten tartani a cirkulációt, az előfizetések száma pedig 1,1 százalékkal emelkedett.

Szintén emelkedett a digitális verziókra előfizetők száma, a tavalyi összpéldányszámból még 1 százalékot tett ki a digitális magazinok aránya, az idei első félévben már 1,7 százalékot. Látható tehát, hogy a stabil emelkedés ellenére egyelőre elenyésző a digitális értékesítés hatása a piacra.

Az általános tendencia ellenére jónéhány magazin jól teljesít, a Hearst kiadó Food Network Magazine-ja például 17,8 százalékkal növelte single-copy eladásait, a Glamour eladásai ugyan csökkentek 8 százalékkal az első negyedévben, de a márciusi dizájnváltást követően 5 százalékkal emelkedni tudott az értékesített lapok száma.

Több mint 20 százalékkal esett ugyanakkor több neves lap, köztük az Elle, az Economist, a Maxim és a Penthouse eladása is az újságosstandoknál.