Szakmai Facebook-oldalán osztotta meg a hírt kedden Bihari Ádám, a Hvg.hu újságírója, hogy elhagyja a lapot. Azt írja, 2 és fél év után hozta meg döntését, aminek keretében „máshol és kicsit más formában” lehet majd a munkájával találkozni. Hogy mi ez a más hely, arról úgy tudjuk, a Szabad Európához, a Szabadon című műsorba igazol. A Kreatívnak azt írta, „egy izgalmas, új formátumra készülök majd, régi ismerősökkel, kiváló kollégákkal”.
Arról írt még a Facebookján, hogy másodszorra búcsúzik el a laptól, így összesen már 3 és fél évet eltöltve ott: „Rengeteg sztori, emlék, sőt, sorsfordító élmény köt az elmúlt időszakhoz. Szabadon, függetlenül dolgozhattam, kiváló kollégák és remek emberek társaságában.” Bihari egyébként többször is megjárta az elmúlt egy évben az ukrajnai frontot tudósítóként.
Végül mindenkinek a legjobbakat kívánt, mellékelve a nyomtatott HVG egyik címlapjával való közös fotóját, amin ez a szöveg áll: „A sötétség nem tart örökké.”
(Kiemelt kép: Bihari Ádám újságíró / Facebook)

