A Microsoft még 2010 decemberében jegyezte be, de csak múlt héten hozta nyilvánosságra az érzelmek felismerésén alapuló hirdetéskiszolgáló rendszerének tervét. A szoftver platformfüggetlen lenne, tehát a Microsoft állítása szerint eszköztől és operációs rendszertől függetlenül képes lenne felismerni a felhasználó érzelmeit, például a chat-üzenetekből, státuszfrissítésekből, aktuálisan játszott online játékokból és főleg a Kinect által érzékelt mozdulatokból és grimaszokból - írja az Advertising Age.
A Microsoft célja, hogy a hirdetések célzását érzelmi alapokra helyezze, és csak olyan reklámot jelenítsen meg a felhasználónak, amely összhangban van a hangulatával. Például súlycsökkentő terméket nem jelenítenek meg boldog embernek, mert feltételezhető, hogy jókedve következtében átsiklana felette.
Jelenleg egyedül a Kinect mozgásfelismerő hardver felel megennek a célnak, hiszen a mozgásból és arcmimikából nagy százalékban pontosan meg lehet állapítani egy emberről, hogy jó kedve van-e, avagy sem. A többi elképzelés egyelőre nincs technológiailag lefedve.
A cikkhez hozzászólt David Minton, egy senior webfejlesztő is, aki felvetette, hogy a massachusettsi MIT egyetem médialaborja foglalkozott még egy bő évtizeddel ezelőtt azzal, hogy olyan szoftvert fejlesztettek autókba, ami a kocsi hőmérsékletét a vezető öltözete, a rádióadót pedig a hangulata (vélhetően az arcmimika) alapján állította be. A labor egyik doktorandusz munkatársát 2001-ben igazolta le a Microsoft, Minton szerint ő felelős ezért a projektért is.
