f.j.

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Életműdíjat kapott Fazekas Ildikó
A szakma elismertségének és presztízsének növeléséért, illetve az etikus reklámozási gyakorlat meghonosításáért díjazta őt a Magyar Marketing Szövetség.

A Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) átadta a Tonk Emil Életműdíjat, amivel a marketingszakma egésze érdekében végzett, eredményes szakmai életutat ismerik el. Korábban összesen öten kapták meg az elismerést. 

Az idei Marketing Summit-on az életműdíjat Dr. Fazekas Ildikó, az Önszabályozó Reklám Testület (ÖRT) igazgatója kapta. 

Fazekas Ildikó

Fazekas a marketingszakmából érkezett, eredetileg piacszervező szakközgazdászként végzett, majd mielőtt egyetemi oktató lett (Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Kar, Budapesti Corvinus Egyetemen, Budapesti Metropolitan Egyetem), olyan cégek marketingeseként dolgozott, mint a Fővárosi Bútor Hangszer Sportszer Kiskereskedelmi Vállalat, vagy a Caola-Schwarzkopf. 

Ezt követően az etikus reklám meghonosítása felé fordult és 26 éve az Önszabályozó Reklám Testület vezetője. Nevéhez fűződik többek között a Reklámetikai Kódex folyamatos frissítése is. Munkáját nemcsak Magyarországon, de külföldön is elismerik, az Európai Önszabályozó Szervezet (EASA) korábbi elnökeként, jelenleg a szervezet elnökségi tagjaként is aktívan dolgozik.