Becsült olvasási idő: 1 perc
Feljelentik a Duna Tv-t

A Duna Televíziót perli a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) a 2010-ben, Cselényi László elnöksége alatt megkötött műsorgyártási szerződések miatt. 

Hamarosan eredmények várhatók az MTVA által lefolytatott vizsgálódások ügyében, amelyek a Duna Televízió 2010-es időszakának műsorgyártási szerződéseit érintik - írja az Emasa médiaszakmai portál.

A feltételezések szerint Cselényi László elnökségi időszaka alatt a Duna Tv mintegy nyolc olyan fantomcéggel kötött műsorkészítési szerződést, amelyek a filmeket más vállalkozásokkal gyártották le az eredetileg vállalt összeg 30-40 százalékáért.

Szabó László, az MTVA kommunikációs igazgatója elmondta a televízió a tavaly kapott plusztámogatásból mintegy másfél milliárd forintot fordított összesen 11 fikciós vagy dokumentumfilm legyártatására.A produkciók valódi elkészítőinek egy része legyártotta a megrendelt alkotást, míg vannak olyan műsorok, amelyek el sem készültek.

A gyártók között van olyan, amely az elkészítés ellenére sem jutott hozzá a neki járó pénzhez, annak ellenére, hogy a Duna Tv a közbeiktatott cégekkel kötött szerződési összeg 90 százalékát előfinanszírozásban kifizette.

A vitatható szerződések kapcsán a Duna TV tavaly két ügyben bírósághoz fordult, és mindkét esetben jogerősen megnyerte a pert. Mivel a szerződések január 1-je óta az MTVA-ra szálltak, az alap indított belső vizsgálatokat az ügyben, amelyek eredménye alapján fordul most a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója az egyik károsult producerrel, Kálomista Gáborral az ügyészséghez, és ha kell a bírósághoz is.