Becsült olvasási idő: 1 perc
Halló, ön a mentőket hívta...

− Halló, gyöjjenek má ki, itt fekszik egy döglött borjú a Duna-parton!
− Uram, ön a mentőket hívta…
− Tudom, bazmeg, azonnal gyertek ki, nem értitek, egy döglött borjú!

 Kérem, most azonnal jöjjenek ki, mert legalább 10 perce nem ver a szívem!

 Halló, kifolyatom a rákos szíved vérit, te gyökér, mitképzelsz, nem jössz ki, amikor kullancs van a fijamba??

 Mikor érnek már ide, még mindig sír a feleségem, mijazhogy sírásra nem jönnek ki?

 Jaj, olyan aranyosak, kedvesek, mindig van pár megnyugtató szavuk, még így hajnal kettőkor is, a százharminc per kilencvenes vérnyomásom miatt…

 De hát mindjárt elpusztul ez a szegény galamb, miért nem akarnak segíteni??

 Hát maguknak nem az a dolguk, hogy ennek a szegény hajléktalannak cipőt adjanak??? Hisz én kihívtam magukat hozzá, nincs cipője, szegénynek!

Folytathatnám, de minek? Kapásból idézek, megtörtént esetek. Egyes hívásokon nevetünk, másokon bosszankodunk, hajunkat tépjük, beépülnek a mitológiánkba.

A teljes cikket itt olvashatja.