Becsült olvasási idő: 1 perc
Hamis magyarkodásért büntetett a GVH

Tízmilliós büntetést szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) hamis magyarkodásért. Most az Auchan tévesztette meg a vásárlóit.

Az Auchan tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott, amikor egyes termékeinek népszerűsítése során valótlanul azt a látszatot keltette a fogyasztóban, hogy magyar terméket vásárol - állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).

Az áruház 2010 augusztus elején megjelent hirdetéseiben magyar népi motívummal, piros és zöld színekkel, valamint "Auchan Hungarikum" felirattal népszerűsített olyan termékeket, melyek származási helye nem Magyarország. A versenyhivatal szerint így az üzletlánc azt a látszatot keltette a fogyasztóban, hogy az adott termék választása esetén magyar terméket vásárol.

A hatóság szerint a vásárlókat, az indás-tulipános virágmotívum, a nemzeti színek és a Hungarikum kifejezés zavarhatta meg. A GVH a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen gyakorlat miatt tízmillió forintra bírságolta az Auchan-t.

Az Auchan-t egy 2011 februári, hasonlóan magyar motívumokkal játszó akciójáért a GVH korábban már megbüntette 30 millió forintra. Korábban a CBA regionális reklámkiadványában is hasonló problémát vélt felfedezni a hatóság, akkor is több milliós bírságot szabtak ki. A GVH 2011 márciusában indított iparági vizsgálatot több magyar, vagy magyarországi áruházlánc hasonló gyakorlata ellen.