A magyar piac idei legnagyobb költésű kampánya lehet a Foodora bevezetése – írtuk a májusban induló projektről. Várhatóan minden rózsaszín lesz, a pandától pedig elköszön a másfél éve még Netpincérről Foodpandára váltó ételkiszállító. Az anyacég (Delivery Hero) a tervek szerint a tavasz folyamán cseréli le a nevet és az arculatot.
Sokan olvastatok arról is, hogy a franciáknál hamarosan nem kell eldobni a sültkrumplis zacsit, ugyanis újrahasznosítható csomagolást vezetnek be a McDonald'sokban. Egy másik gigacég, a Pepsi is felkeltette az érdeklődéseteket logóváltásával: a Pepsinél a márkanév ismét visszakerül a kör alakú piros-fehér-kék sávozás közepébe. Az új logó kísértetiesen hasonlít majd az 1987-97 közöttire, de más betűtípust és kissé különböző színeket is használnak.
Ráncfelvarrt az Erste is: név- és logóváltás után a lead ügynöksége az Artificial Group lett. A bank még év elején váltott, az Erste Bank Hungary egyszerűen már csak Erste, de modernizálták az Erste Csoport arculatát is. Az Artificial többkörös tenderfolyamat után lett befutó.
A hét egyértelműen legparább videója pénteken került elénk: az AI segítségével készült deepfake azt mutatja be, hogyan néznének ki a Harry Potter hősei egy ‘80-as évekbeli Balenciaga reklámban. Hát pont így. Felkeltette az érdeklődésetek az is, ahogyan Amszterdam a kellemetlen brit partituristáknak üzeni: ne náluk bulikázzanak. Régi szép beerbike idők, sose gyertek vissza!
Ajánlunk még néhány belemélyedősebb sztorit is.
Lukács Csaba, a Magyar Hang lapigazgatója bemutatta nekünk az állami hirdetéseket vizsgáló tanulmányát. A legfontosabbakat Sirbik Attila szedte össze (itt pedig elolvashatjátok korábbi interjúnkat is Lukáccsal, aki három másik lappal együtt perli épp az államot piactorzító hirdetési gyakorlata miatt).
A Mi lett vele? sorozatban most Polgár Zsoltot kerestük meg, aki tíz éve került a Kastner frankfurti irodájába. Annyit utazott ezalatt, hogy a Föld-Hold távolságot többször megtette már, és látta azt is, hogyan változik meg egy-egy ország kreatívipara. Minderről Molnár Kingának mesélt.
Na és még két apróság: a Heinz mókázott egy jót a kecsapos flaskák újratöltéséről, a Coca-Cola pedig egy brazil reptéren tett ki egy igen látványos 3D-s hirdetést, ami még Jan Vermeernek is tetszene.
(Kiemelt kép: demonflyingfox / YouTube)

