1 millió 561 ezerre nőtt Magyarországon a mobilinternet-előfizetések száma, míg a teljes előfizetői táboron belül az aktív – a mobilinternet-szolgáltatást az utolsó három hónapban igénybe vevő – ügyfelek száma az előző havi 1 millió 150 ezerről 1 millió 190 ezerre emelkedett – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).
A három mobilszolgáltató együttműködésén alapuló gyorsjelentés szerint az
előfizetők a májusi 1 millió 377 ezer után júniusban 1 millió 339 ezer gigabyte
(GB) adatot töltöttek le és fel, az egy aktív ügyfélre jutó átlagos forgalom
pedig az előző hónaphoz képest 1,13 GB-ra csökkent.
A forgalmazásban részt vevő aktív előfizetések alapján a T-Mobile részesedése
49,00 százalékról 49,41 százalékra nőtt, a Telenoré 23,65 százalékról 23,50
százalékra, míg a Vodafone részesedése 27,36 százalékról 27,09 százalékra
csökkent.
A gyorsjelentés alapján az összes előfizetőt tekintve a Vodafone piaci
részesedése 26,16 százalékon stagnált, a T-Mobile-é 48,44 százalékról 48,68
százalékra nőtt, míg a Telenoré 25,39 százalékról 25,16 százalékra csökkent.
Júniusban az adatforgalom alapján a Telenor piaci részesedése az egy hónappal
korábbi 30,96 százalékról 31,38 százalékra, a T-Mobile-é pedig 43,85
százalékról 44,02 százalékra nőtt, míg a Vodafone-é 25,19 százalékról 24,61
százalékra csökkent.
A vizsgált hónapban az egy előfizetőre jutó adatforgalom a Telenor esetében
1,57 GB-ról 1,50 GB-ra, a T-Mobile-nál 1,07 GB-ról 1,00 GB-ra, a Vodafone-nál
pedig 1,10 GB-ról 1,02 GB-ra csökkent.
A hatodik hónapban a T-Mobile ügyfelei az előző havi 604 ezer után 590 ezer GB
adatot forgalmaztak, a Telenor ügyfeleinek forgalma 426 ezer GB-ról 420 ezer
GB-ra csökkent, míg a Vodafone ügyfelek az előző havi 347 ezer után júniusban
330 ezer GB adatot töltöttek le és fel.
