A pesti Broadway-n június elsején elindul az MR2-Petőfi rádió dj-versenyének előselejtezője - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA).
"A versenyzők egy héten keresztül minden nap 12 órától óránként váltják egymást a Thália Látványstúdió üvegfala mögött egészen éjfélig, ahol élőben mutatják meg, hogy nekik milyen a nagyon zene" - olvasható a közleményben.
A válogatóra több mint 400 profi és amatőr lemezlovas jelentkezett az ország egész területéről, a legkülönbözőbb korosztályból. A 18. életévüket betöltött fiúk és lányok egy mindenféle műfaji megkötés nélkül összeállított egyórás zenei produkcióval mutatkoznak be.
A háromfordulós verseny minden produkcióját az MR2-Petőfi rádió rögzíti. A felvett mixekből egy szakmai zsűri választja ki azokat a mixeket/dj-ket, amelyek továbbjutnak a verseny második fordulójába. Ezeket az összeállításokat bemutatják az MR2-Petőfi rádió programjában, ahol a második fordulóban a hallgatók szavazatai alapján kialakul a legjobb 10 dj névsora. Az utolsó fordulóban a szakmai zsűri választja ki a tíz közül azt, akiből "igazi Petőfi-dj" lesz.
A teljes előselejtező a Petőfi DJ névre keresztelt adón élőben a Thália Látványstúdió FM 97.0 frekvenciáján, a belvárosban hallgatható, mintegy 1-1,5 kilométeres körzetben.
