Becsült olvasási idő: 1 perc
Keresik az igazi Petőfi-dj-t

Egy hétig tart az MR2-Petőfi rádió dj-versenye, amely június 1-jén startol a Thália Látványstúdióban. Négyszázan jelentkeztek a megmérettetésre.

A pesti Broadway-n június elsején elindul az MR2-Petőfi rádió dj-versenyének előselejtezője - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA).

"A versenyzők egy héten keresztül minden nap 12 órától óránként váltják egymást a Thália Látványstúdió üvegfala mögött egészen éjfélig, ahol élőben mutatják meg, hogy nekik milyen a nagyon zene" - olvasható a közleményben. 

A válogatóra több mint 400 profi és amatőr lemezlovas jelentkezett az ország egész területéről, a legkülönbözőbb korosztályból. A 18. életévüket betöltött fiúk és lányok egy mindenféle műfaji megkötés nélkül összeállított egyórás zenei produkcióval mutatkoznak be. 

A háromfordulós verseny minden produkcióját az MR2-Petőfi rádió rögzíti. A felvett mixekből egy szakmai zsűri választja ki azokat a mixeket/dj-ket, amelyek továbbjutnak a verseny második fordulójába. Ezeket az összeállításokat bemutatják az MR2-Petőfi rádió programjában, ahol a második fordulóban a hallgatók szavazatai alapján kialakul a legjobb 10 dj névsora. Az utolsó fordulóban a szakmai zsűri választja ki a tíz közül azt, akiből "igazi Petőfi-dj" lesz.

A teljes előselejtező a Petőfi DJ névre keresztelt adón élőben a Thália Látványstúdió FM 97.0 frekvenciáján, a belvárosban hallgatható, mintegy 1-1,5 kilométeres körzetben.