hero
Bicsérdi-Fülöp Ádám

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Költségoptimalizálás miatt elküldték a 168 Óra teljes szerkesztőségét
Az újság ettől még tovább készül, de külsősöktől rendelt tartalmakkal töltik meg.

Elbocsátják a 168 Óra hetilap teljes szerkesztőségét: Milkovics Pál, a lapot kiadó Michaeli, Schwartz & Brit Media vezérigazgatója a Media1-nek azt mondta, a döntést jövő héten közlik a 15 fős csapattal.

A hetilap eddigi főszerkesztője, Makai József maga döntött úgy, hogy távozik, mert nem értett egyet a belsős csapat leépítésével.

A nyomtatott lap Milkovics szerint nem szűnik meg, de az eddigi belsős csapat helyett külsősöktől rendelt cikkekkel töltik meg a lapszámokat. A hetilap tartalmait ezentúl a 168 Óra online kiadásáért felelő, Trencséni Dávid hírigazgató és munkatársai rendelik meg. Ezzel párhuzamosan a 168 Óra online kiadása változatlanul megy tovább, az eddigi csapattal.

A döntést Milkovics azzal indokolta, hogy a nyomtatott magazin hosszú ideje veszteséget termel, ezért költségoptimalizációra van szükség. 

A Media1 szerint a kiadó nem vállal garanciát arra, hogy az eddigi szerzőktől, szerkesztőktől biztosan rendel majd tartalmakat a lapba. 

A vezérigazgató szerint fájdalmas lépés ez, de szerinte ez volt az üzletileg racionális lépés, egyben megköszönte az eddigi stáb munkáját.

A 168 Óra friss terjesztési adatairól nincs hivatalos információ, mert a kiadó 2022-től már nem méri az értékesített példányszámokat. Az utolsó, 2021 harmadik negyedéves adatok szerint a lap 9500 példányban nyomtatták, ebből 4.105-öt értékesítettek.

Borítókép: 168 Óra