Kreatív

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Közmédia: szakmai és anyagi audit, társadalmi párbeszéd indul

A jelenlegi vezetés leváltása után Grósz Judit miniszteri biztos koordinációjával alakul átmeneti vezetés és társadalmi párbeszédet indítunk - posztolta Tarr Zoltán a Facebookon.

Elfogadta az Országgyűlés az új médiatörvényt, ezzel lehetőség nyílik arra, hogy a korábban politikai alapon bebetonozott vezetőket le lehessen váltani. Ezzel kezdődik meg a közmédia átalakítása.

Számos olyan jogszabályt fogadott el az Országgyűlés, amely nem csak a közmédia, de a magyar emberek felszabadítását is szolgálja - mondja a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter. Egyben arról is beszél, hogy a jelenlegi vezetés leváltása után társadalmi párbeszéd indítanak.

„A közmédia átalakításának folyamatába bárki be fog tudni majd kapcsolódni, hiszen abban a pillanatban, amikor le tudjuk váltani a jelenlegi vezetőket, egy átmeneti vezetés veszi át az irányítást, akik meg fogják indítani azt a társadalmi párbeszédet, amelynek során minden szakmai szervezetet, érdeklődőket be fogunk vonni abba a beszélgetésbe, amelynek célja annak közös elhatározása, megállapítása, hogy milyen közmédiát szeretnénk” – mondta Tarr Zoltán.

Grósz Judit miniszteri biztos koordinációjával a közmédiát irányító ideiglenes vezetés kezdi meg munkáját. Szakmai és anyagi audit indul, amely feltárja majd a korábbi közmédia működését.

“A közmédia a Fidesz-KDNP alatt rengeteg közpénzt használt fel, de a közt nem, csak a politikai hatalmat szolgálta. Vissza kell ezért adnunk a közmédiát annak, akit megillet: a magyar embereknek. Épp ezért tartjuk fontosnak, hogy párbeszédet indítsunk a szakmával és a társadalommal. Mert a közmédia a közé, ezért joga van az embereknek ahhoz, hogy a közmédia jövője az akaratuk szerint alakuljon” - mondja a Tarr Zoltán.