hero
po

Rovat:

Popkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Krasznahorkai az ELTE díszdoktora lesz

A Nobel-díjas író szeptember 18-án tér vissza az alma materébe az életművét feldolgozó Krasznahorkai-év keretében.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem szeptember 18-án díszdoktori címmel tünteti ki Nobel-díjas alumnusát, Krasznahorkai Lászlót. Az író 1983-ban szerzett magyar–népművelő diplomát az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán. A díszdoktori avatás az ELTE „Krasznahorkai-év” programsorozatának része.

„Krasznahorkai László életműve évtizedek óta meghatározó része a kortárs magyar és világirodalomnak. Prózája egyedülálló nyelvi gazdagságával, gondolati mélységével és univerzális témáival a magyar irodalom legnemesebb hagyományait viszi tovább, miközben nemzetközi olvasóközönséget is megszólít. Az ELTE számára külön megtiszteltetés, hogy a Nobel-díjas író egykor egyetemünk hallgatója volt. Munkássága és elismerése inspirációt jelent mindazoknak, akik a humán tudományok, az irodalom és a művészetek iránt elkötelezettek. A Nobel-díj nemcsak személyes diadala, hanem a magyar irodalom és az ELTE közösségének büszkesége is: ismét bizonyíték arra, hogy egyetemi értékeink, szellemi örökségünk a világban is visszhangra találnak” – írják az ELTE weboldalán.