hero
Kreatív

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 0 perc
Leállt a Szabad Európa

Lakonikus közleményben búcsúzott el a magyar szerkesztőség.  

A közleményben tájékoztatják az olvasókat, hogy az Egyesült Államok Globális Médiaügynöksége (USAGM) utasítására a Szabad Európa Rádió/Szabadság Rádió (RFE/RL) magyar szerkesztősége 2025. november 21-étől befejezi működését.

Sokáig nem volt egyértelmű, hogy mi lesz a magyar Szabad Európa sorsa, de november elején már biztosnak tűnt az amerikai elnök bejelentése után, hogy bezárják a szerkesztőséget.   

„Az elmúlt években munkatársaink elhivatottan és az újságírás legjavát adva dolgoztak a magyar olvasók független és objektív tájékoztatásáért. Köszönjük a bizalmat, érdeklődést és támogatást, amit közönségünktől kaptunk.”