„Karácsonyi nagybevásárlást tartottam egy pesti hipermarketben, végig amerikai popzene szólt” – mondja Nagy Szabolcs ötletgazda és főszervezője. „Arra gondoltam, hogy a magyar könnyűzene megérdemelne annyi figyelmet, hogy ezeken a csatornákon, azaz a boltokban is szólhasson. Ezt követően kerestem meg háttérzene-szolgáltatókat.”
A kezdeményezésbe beszállt a MoodMedia, a CloudCasting és a Kitto Media. Jövő csütörtökön közel ezer helyen – bútoráruházban, gyorsétteremben, hipermarketben, abc-ben és szállodában – szól majd magyar zene, köztük a Burger King, a Yettel, az Oázis, a Möbelix, a CBA, a Metro és a Fressnapf üzleteiben.

A zenei médiumok közül csatlakozott a Karc FM, a Spirit FM, a Manna FM, a Magyar Katolikus Rádió, az FM103,9 Rock Rádió, a Klasszik Rádió , a Beat Rádió, a debreceni Campus Rádió, az Érd FM, a nyíregyházi Mustár FM, a kecskeméti Gong Rádió, a Sláger TV, a Music Channel, a Zenebutik és a Dikh TV és Rádió is. Részt vesz a programban még több mint száz iskolarádió a DUE Médiahálózat szervezésében.
Nagykövetként négyen népszerűsítik a projektet: Bagossy Norbert, a Bagossy Brothers Company énekese, gitárosa, Harcsa Veronika énekesnő, dalszerző, Schoblocher Barbara, a Blahalouisiana énekesnője és Tariska Szabolcs dalszövegíró, énekes.
Az Él a Zene! magyar könnyűzenei nap szervezője a Fülesbagoly Alapítvány, fő stratégiai partnere a WMMD, támogatója a Hangfoglaló Program és az Öröm a Zene.
