Becsült olvasási idő: 1 perc
Megint módosították a reklámadót

25 ezer forintról 2,5 millió forintra emeli a reklámadó módosítója azt a határt, ami után a vállalkozásoknak 20 százalék adót kell fizetni, ha a hirdetési partner nem igazolja, hogy már befizette a reklámadót.

A reklámadó szerdáig érvényes verziója szerint azon vállalkozásoknak is fizetnie kell 20 százalék mértékű reklámadót a 25 ezer forint feletti online reklámköltésre, akiknek a hirdetési partnere nem igazolja, hogy befizette a reklámadót - ez praktikusan az összes kis- és középvállalkozást érinti, aki szokott hirdetni a Facebookon vagy a Google-ön keresztül. L. Simon László, a törvény benyújtója az RTL Klub híradójában bakizott tegnap, amikor kiderült, nincs tisztában az általa szignózott törvény tartalmával.

A mostani módosítás szerint nem a 25 ezer forint feletti, hanem a 2,5 millió forint feletti online reklámköltés után kell 20 százalék adót fizetni - írja a 444.hu.