Az alaphír mindössze az lenne, hogy Hrutka Jánost elbocsátották a SpílerTV-től, ahol eddig szakkomentátor volt. A hivatalos verzió valószínűleg közös megegyezés, de Hrutka János Facebook-posztjából nem nehéz kiolvasni egy jóval hosszabb történetet az alaphír mögött.
Hrutka ugyanis egykori sportolóként támogatta Gulácsi Pétert akkor, amikor utóbbi beállt A család az család kampány mögé, akire emiatt zúdult is a népharag. Mivel egy ilyen kiállás még mindig óriási hírnek számít, Hrutka több interjút is adott az utóbbi hetekben, megszólalt többek között a WMN-nek, a Magyar Narancsnak vagy a 24-nek is, utóbbi interjúban például ez volt a záró kérdés-válasz:
"Megéri politikai, közéleti véleménynyilvánításokkal árnyalni a futballszakértői imidzsét?
Amikor futballon kívüli kérdésekben nyilvánulok meg, nem az lebeg a szemem előtt, hogy az miként árnyalja a futballszakértői imidzsemet, hanem szeretnék egy jobb, értékeken alapuló világot, és szeretném, ha a lányaim minél jobb országban élhetnének."
Azóta kiderült, a SpílerTV-nél nem fér bele ez a véleményszabadság. Hrutka posztja szerint ugyanis egy félórás beszélgetés után elváltak útjaik a csatornával.
"Fél órát töltöttem a szobában, majd teljes vállszélességgel, a maszk alatt mosolyogva léptem ki a főszerkesztői iroda ajtaján. Örömmel, mert hiszek abban, hogy semmi sem állandó. Minden változik és a legjobban működő gépsorok életében is eljöhet az idő, amikor cserélni kell a fogaskerekeket" - írja a bejegyzésben.
Nem ez az első eset, hogy a kormánybarát sajtóval ellentétes véleményt megfogalmazó szakkomentátort elküld a SpílerTV. Kele Jánosnak korábban a 2rule sportmárka körüli ügyekről írott véleményei miatt kellett távoznia a sportcsatorna stábjából. Kele a Facebookon így reagált a hírre:
"A Spíler TV sem először lép erre az útra, mégsem hittem, hogy ez valaha előfordulhat. Hogy az egykori ünnepelt futballista, a jelenlegi szakmája egyik legjobb, leginkább elismert képviselőjének számító Hrutkának sem adnak semmilyen mozgásteret. Hogy az elbocsátó szép üzenethez még csak radikálisan kormányellenes üzeneteket sem kell megfogalmaznia, mert a pohár már attól betelik, ha kiáll, és őszintén állást foglal arról, hogy egy futballistának is lehet véleménye. Még akkor is, ha az mindössze annyit tesz: #acsaladazcsalad.
Nem. Ezt még neki sem szabad.

