Hogy miért gondolták ezt, az sajnos nem derül ki a vizsgálatból, ezt ugyanis a vizsgálat készítői sajnálatos módon nem firtatták. Pedig itt kezdene izgalmas lenni a dolog.
Egy korábbi kutatásban viszont erre is rákérdeztek, és akkor a többség olyan válaszokat adott, hogy a) azt hitte, az első szex alkalmával nem lehet teherbe esni, b) úgy számított, hogy hónap adott napja biztonságos, és c) azt hitték, nem került ondó a hüvelybe.
A mostani vizsgálat úttörő abból a szempontból, hogy a kamaszok fogamzásgátlási ismereteit már korábban is többször felmérték, de csak ritkán azt követően, hogy már megtörtént a baj.
A teljes cikket itt olvashatja.
