Papp Olivér

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Lemondott Milkovics Pál, a 168 óra társtulajdonosa és a kiadó vezérigazgatója

Külföldön folytatja a karrierjét Milkovics Pál.

A Media1 számolt be arról, hogy Milkovics Pál, a 168 Óra társtulajdonosa és a kiadó vezérigazgatója távozik posztjáról, erről egy levélben számol be Milkovics néhány partnerének és a Michaeli, Schwartz & Brit Media Zrt. médiavállalat munkatársainak. A levélből kiderül, hogy a vezérigazgató saját elhatározásból távozik. 

„A mai nappal saját kérésemre távozom a vezérigazgatói posztomról (…) Ami pedig az én jövőmet illeti. Egy rövid pihenés után folytatni szeretném azt a nemzetközi terjeszkedést, immáron a saját vállalatomban, amit például a horvátországi ELLE beindításával megkezdtünk”

 – írja a levélben Milkovics. 

„Senki sem lehet jó mindenben és egy vállalat mindegyik életszakaszában. Azt hiszem, hogy az én szerepem, addig lehetett fontos, amíg ide eljutottunk. Innentől egy másfajta vezetésre, képességekre van szükség a további fejlődés érdekében. Ennek a feladatnak az elvégzésére nem tudok jobb embert, mint Grünzweig Gábort, akire mindig mindenben számíthattam és az első perctől, szó szerint a társam volt” 

– tette hozzá.

A Media1 telefonon érte el szerdán Milkovics Pált, aki megerősítette a levél hitelességét és a távozását. Milkovics Pál 2020-ban lett a 168 Óra résztulajdonosa, aminek főszerkesztőjét, Rózsa Pétert nem sokkal érkezése után leváltotta, ennek oka, hogy az újságban Orbán Viktor családjáról közöltek egy fotót. Milkovics ekkor arra hivatkozott, hogy gyermekről nem etikus fotót közölni, mivel kiskorú. 2022-ben gazdasági okokra hivatkozva az egész stábtól megváltak, majd a nyomtatott újság megjelenését is felfüggesztették. 

(Kiemelt kép forrása: Facebook / milkovics)