hero
Papp Olivér
Becsült olvasási idő: 1 perc
7 millió forintot szánt a Momentum legújabb plakátkampányára

Kampányuk célja, hogy emlékeztessék a választókat az elmúlt 15 év botrányaira. 

Augusztus 16-án a Momentum Mozgalom bejelentette, hogy plakátkampánnyal jelentkezik. Célja, hogy bemutassa a „NER legnagyobb lopásait és botrányait” – fogalmaztak bejegyzésükben a Facebookon. „Mindent megteszünk a kormányváltásért, amihez az is kell, hogy bemutassuk országrombolásukat, az ellopott vagyonból folytatott luxizásukat” – tették hozzá.

 

Megkerestük a Momentum Mozgalom sajtóosztályát, ahol kérdésünkre elárulták: a most indult plakátkampányukkal még jobban fel akarják hívni a figyelmet „a hatalom bűneire és arra, hogy semmi mással nem foglalkoznak, csak saját gazdagodásukkal”. Kiemelték: a Momentum kormányváltó kampányt visz, amelynek fő célja az emlékeztetés, mivel szerintük a Fidesz el akarja fedni az elmúlt 15 év botrányait. Ezzel szemben az ő dolguk az, hogy ezeket a felszínen tartsák, és emlékeztessék a választókat, ezzel is mozgósítva őket. 

Felmerül a kérdés, hogy miért kezd kampányba egy olyan párt, amely nem indul a 2026-os országgyűlési választásokon. Válaszukban kieméltek, hogy a Momentum azért nem indul a választásokon, mert álláspontjuk szerint ezzel tudják segíteni a kormányváltást. De céljuk, vagyis a kormányváltás, nem változott. A kampány vizuális elemeit a Momentum Mozgalom grafikusai készítették, és AI eszközöket is bevetettek.

A Momentum Mozgalom a költségvetési forrásának egy kis részét használta fel erre a plakátkampányra, összesen 7 millió forintot. 

A kampány indításakor a Momentum egy adománygyűjtő oldalt is elindított, ahová szombat kora délutántól hétfő reggelig már közel másfél millió forint érkezett – emelték ki. A kampánynak több eleme is lesz, azonban ennek részleteit nem árulták el. A sajtóosztályt arról is kérdeztük, hogy kizárólag utcai plakátokon mutatják be kampányukat, vagy a közösségi médiára is tervezik-e a kiterjesztését. Röviden ennyit válaszoltak: „Kampányaink mindig több lábon állnak, ez most sincs másképp.”

Kiemelt kép: Facebook / momentum.mozgalom