Kreatív

Rovat:

MédiaÉJÁJ
Becsült olvasási idő: 1 perc
Reklámfilmezés: út az aranykorból az AI világába

Megjelent a Reklamátor podcast 7. epizódja.

A Reklamátor podcastsorozat “Reklámfilmezés: út az aranykorból az AI világába című 7. epizódjában két Balázs Béla-díjas filmes szakemberrel a reklámfilmgyártás múltjáról, jelenéről és jövőjéről hallható és nézhető beszélgetés, a Magyar Reklámszövetség  YouTube, Atalon és Spotity csatornáin.

Stúdióvendégek:

Herendi Gábor, Skyfilm Production alapító, rendező

Kovács Gábor, Filmpartners Production társalapító-ügyvezető, producer

Műsorvezető:

Marosi Gergely, Mito, kreatívigazgató

A 7. rész tartalmából:

A ’90-es években vagabond módon lehetett bekerülni a reklámszakmába – mesélte Herendi Gábor film- és reklámfilmrendező, a Skyfilm Production alapítója a Magyar Reklámszövetség (MRSZ) Reklamátor podcastsorozatában. Ő például a rendszerváltás idején rendezői álmokkal fogorvosként dolgozott, majd a BBDO kreatívigazgatójaként futott be.

Beszélgetőtársa, Kovács Gábor, a Filmpartners Production társalapítója, producere és ügyvezető igazgatója szerint a kilencvenes évek azért számított aranykornak, mert több ügynökség volt a piacon és a kreatív szakmában sokkal nagyobb szabadsággal lehetett dolgozni.

Abban egyetértettek, hogy ma viszont minden más: szűkösebbek a büdzsék, dominál az AI és a filmes gyártóbázis jövője is kérdéses. Herendi Gábor szerint jön az a korszak, amikor „zseniális srácok” egy laptoppal elvégzik a munka nagy részét. Ha a karrierjüket újrakezdenék, ma is mindketten ezt a pályát választanák.

A podcastból az is kiderül, hogy lesz-e Üvegtigris 4 és Valami Amerika 4 – a két filmes legendát Marosi Gergely, a Mito kreatívigazgatója kérdezte.