Becsült olvasási idő: 1 perc
Szocsiban is üzen az anyáknak a P&G

A tavalyi londoni olimpián mutatkozott be a Procter & Gamble kampánya, amelyik a sportoló anyáknak mondott köszönetet. A sikeres akciót most megújítják a Szocsi Téli Olimpiára is.

Újra indul a Procter & Gamble „Köszi Anyu” kampánya. A restart apropója az Oroszországban rendezendő Szocsi Téli Olimpia, a XXII. téli játékok. A kampányt a Procter 175 éves történetének legnagyobb kampányaként aposztrofálja, ezért is újrázzák. A kampány részeként a P&G olyan olimpikonokat támogat, akik vállalták, hogy megosztják édesanyjuk történetét a világgal.

A Procter a Magyar Olimpiai Bizottsággal együttműködésben jelentette be még októberben, hogy Szabó Milán Gábor sífutó és édesanyja lesznek a kampány sportnagykövetei.  Szabó édesanyja a P&G jóvoltából a helyszínen követheti az olimpiai eseményeket. Az akcióval a vállalat az anyai szerep fontosságára hívja fel a figyelmet, amely a sikernek is fontos eleme szerintük.

A kampány előző felvonása a 2012-es londoni olimpiához kapcsolódott, amelyhez „Rising an olimpian – Egy olimpikon felnevelése” címmel készített videósorozatot az FMCG konszern. Ennek lényege szintén az volt, hogy édesanyák szemszögéből mutatta be a sportolók életútját. Az akkori kampány többek között 9 Cannes-i oroszlánt, 2 Effie és 5 Sabre díjat nyert; a szintén a kampányhoz készült „Best Job” című filmet pedig több mint 21 millióan látták azóta.

A kampány részeként a vállalat 25 millió dollárt különített el ifjúsági sportolók támogatására. A programban a P&G márkáin keresztül eddig mintegy 8 millió dollár támogatást osztottak ki.