
Könyv
Nagyon szeretek olvasni repülőn, tömegközlekedési eszközön, vízparton, kertben, kanapén, ágyban, váróteremben, reggelizés közben. Ezeken a helyeken viszont nagyon kevés időt töltöttem el mostanság, ezért elképesztő csigalassúsággal haladok minden könyvvel.
A kutyák szőrös gyerekek Csányi Vilmos könyvét egy év alatt nagyjából kiolvastam, akinek van, vagy lesz kutyája szerintem olvassa el, hogy jobban értese őket. Nagyon szeretem Kertész Ákos könyveit, nemrég kiolvastam újra a Névnapot, rövid, nagybetűs, megbízhatóan szórakoztató, az ilyenek gyorsan mennek. Jó könyv, de általában csak félálomban jutok hozzá, ezért lassan haladok a Norvég erdővel, majd most, az ünnepek alatt. És van még egy nagyon nagy tervem 2014-re: a Moszkvai történet. 1200 oldal, vékony papír, apró betű, nagy, nehéz könyv, kényelmetlen tartani, de egyszer már belekezdtem és elég jó sodrása van, csak kell hozzá csukló, meg idő.
Film
2013 legjobb filmje, nekem az Adéle élete 1-2. fejezetvolt. Három óra, de egy pillanatra sem zökkentem ki, semmi unalom, fészkelődés nem volt. Moziban nézzétek meg!
Senki többet (The best offer). Olasz romantikus dráma, elég félelmetesen hangzik, de ennek ellenére jó kikapcsoldóás, ráadásul inkább krimi és ezért nem is kell moziba menni.
Szemfényvesztők (Now you see me) Elég nagy marhaság, de aki szereti az amerikai filmeket nagyon, ezzel is ellesz.
Transz (Trance). Angol thriller, szerintem jobb szórakozás egy nyugis otthoni estére, mint a Pata-csata, vagy a Télbratyó.
A nagy Gatsby. Leonardo DiCaprio, huszas évek Amerikája, nagyon furcsa szórakozási szokások, sok pénz, hazugságok. zagyvaság.
Zene
1987-ben volt két hónap, ami alatt olyan harmincszor biztosan megnéztem a Szóljon a rockcímű koncertfilmet egy műsoros videókazettán. Ez jelentős hatással volt a zenei ízlésemre és mozgásmintákért is ide nyúlok vissza, ha táncolni kell. A filmet két hete újra megnéztem és nagyon jól esett. A világ egyik legjobb rockzenei koncertfilmje. A másik a Guns n Roses Live at the Ritz.
Ez egy elég rossz minőségű verzió, érdemes jobbat keresni!
Nagyon csalódott lenne a bennem lakó hippi, ha nem javasolnám a Black Crowest. Igazából élőben érdemes őket megnézni, de a közeli jövőben nem jönnek, sőt ismert turnédátumok sincsenek. Addig hallgassátok az alábbi másfél órát.
A Bad Copy egy szerb zenekar, ezt a számot pár hete hallottam, semmit nem értek belőle, de nagyon határozott és húzós.
És még, néhány jó zene:
Tévé
- Éjjel-nappal Budapest
- Barátok közt
- Szulejmán
- Híradó az RTL II-n
Rádió
Nemzeti felkelés. A Tilos csütörtök reggeli műsora, amiben napi aktuális hírekről vagy az emberi létezés nagy kérdéseiről van szó és szórakoztató nagyon.
Kolorlokál. Közélet, emberi létezés, kultúra.
Csonkamagyarország. Ebben a műsorban a tudományos szórakoztatás van zenével.
Take it easy. Lassú zene.
Street skils. Kicsit gyorsabb zene.
Étel
Kisüzem. Nem étterem, de enni is kifejezetten érdemes ott. Mindegyik szendvics jó, a Bifteki isteni, a Hermelint mindenképp ki kell próbálni. Kaja után, előtt közben pedig az ország leggazdagabb rumválasztékát ajánlom. Ostobaság nem elmenni ide hetente legalább egyszer.
OLVASD EL A KREATÍV SZERKSZTŐINEK KARÁCSONYI KULTURÁLIS AJÁNLÓIT ITT >>>
