Böröcz István, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) vagyongazdálkodási, stratégiai- és struktúrafejlesztési vezetője lesz. Böröcz Istvánt Karas Monika, az NMHH Elnöke kérte fel a feladat ellátására, amikor október 16-án, szerdán részt vett a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezetői értekezletén - közölte az MTVA Sajtóirodája szerdán az MTI-vel.
Karas Monika a közlemény szerint elmondta: "nagyra értékelem azt a munkát, amit az Alap végzett a közmédia integrációja területén". Hozzátette, hogy "Böröcz István vezérigazgatói munkája azért is értékes, mert hatékonyabbá, átláthatóbbá, ellenőrizhetőbbé tette a közmédia gazdálkodását. Olyan rendszert épített, amely a rendszerváltoztatás óta sosem volt, amely nemzetközi viszonylatban is egyre több országban jelent példát. A létrejött egységes műsorgyártó szervezet jelenleg 4 televíziós, 4 rádiós csatornát lát el műsorokkal, további egy csatorna december 15-én indul, és a nemzeti hírügynökség számára is jelentős tartalmat állít elő" - fűzte hozzá.
Karas Monika arra kérte a leköszönő vezérigazgatót, hogy segítse a médiahatóság munkájának fejlesztését, a vagyongazdálkodási- és szervezetfejlesztési feladatok színvonalának javítását, az egységes szervezet további stratégiai céljainak meghatározását.
Böröcz István 2011 év eleje óta irányítja az MTVA-t.
Becsült olvasási idő: 1 perc
Testhezálló feladatot kapott Böröcz István
Böröcz István, az MTVA leköszönő vezérigazgatója az NMHH vagyongazdálkodási, stratégiai- és struktúrafejlesztési vezetője lesz.
