hero
VLA

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 2 perc
Itt a The Bear új évad! Sorban állnak a márkák A mackóért

A mackó című amerikai sorozat várva várt harmadik évadát Magyarországon hivatalosan július 17-től nézhetik meg a Disney + előfizetői (míg az USA-ban már június 26-ától), a sikerét pedig az is jelzi, hogy mostanra már sorban állnak a márkák egy kis morzsáért a chicagói séfek érzelemdús és kissé elmeroggyant világából. 

„Az első évadnál még nem tudtuk mi várható, azt mondtuk, majd meglátjuk. A második évadnál már mindenki részese akart lenni a show-nak, bármilyen kategóriájú brandről is beszéljünk, bármilyen formában, bármiképpen, csak valahogy kapcsolódhassanak hozzá” - nyilatkozott John Campbell a Disney entertainment&streaming solutions senior elnökhelyettese a The Bear, vagyis A mackó című sorozat körüli szponzorhype-ról a Hollywood Reporternek még június végén. A szerencsésebb féltekén ugyanis már június 26-án elkezdték streamelni a séfes dráma harmadik évadát, de mától, azaz július 17-től a magyarok is követhetik Carmy és csapata kálváriáját a fine dining kegyetlennek, vagy legalábbis nagyon stresszesnek tűnő világában. 

A mostani évadban a Stella Artois és az American Express étteremfoglalási applikációja, a Resy állapodott meg a sorozat gyártójával, az FX-szel, de Campbell elmondása szerint még sok más branddel alakult ki valamiféle kollab. A product placementen túl a márkák integrált kampányok keretében, például a storytelling módszerével is megjelenhetnek A mackó egyes epizódjaiban, és formálhatják a cselekményt. 

Legfőképp olyan márkákról van itt szó, amelyek természetes módon illeszkednek az ételeket, éttermeket megjelenítő műsorokhoz. Több mint 25 szponzor csatlakozott valamilyen formában, köztük az Uber Eats, a Whole Foods, a Talenti és a Hellmann's, de olyan márkák is, mint a State Farm, a Dell és a Chime - számolt be Campbell.

Vannak egyéb márkaaktivitások is a sorozat új évadának premierjéhez kapcsolódóan, a Stella Artois például a szokásos Let's Do Dinner vacsoraest-eventjeinek egyikét a The Bear-premierhez illesztette, június 20-án a vendégek a sorozatból ismerős Corey Hendrix-szel (a sorozatban Sweeps) is találkozhattak Los Angelesben, és egy Carmy&Sidney stílusú ínyenc menüsort kóstolhattak. 

Az American Express pedig Tasting Kitchen Experience címen június 24-25-re időzített egy kulináris estet LA-ben, ugyancsak a sorozatpremierhez passzintva, ahova csak a Resy alkalmazáson keresztül lehetett asztalt foglalni. 

Corey Hendrix (bal szélső) egy Stella Artois által rendezett esemény sztárvendége volt Los Angeles-ben