hero
Balkányi Nóra

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Újabb félmilliós büntetést kell fizetnie a TV2-nek, mert nem olvasta be a Juhász Péterről szóló helyreigazításokat

A csatorna összesen 16 alkalommal közölt valótlanságokat Juhászról 2016-ban és 2017-ben.

Juhász Péter Facebookon posztolt arról, hogy a TV2 még mindig nem teljesítette a Fővárosi Törvényszék jogerős ítéletét. A volt politikus korábbi, a helyreigazítások hiányosságáról szóló fellebbezése után március elején született döntés arról, hogy valótlan híresztelés miatt a TV2-nek helyreigazítást kell közölnie, illetve be kell fizetnie félmillió forintos bírságot. A csatorna például azt állította, hogy a volt politikust a háttérből Portik Tamás bűnöző támogatja.
 

10 percnyi helyreigazítás járna

„Valószínűleg Stanchev úr (a TV2 vezérigazgatója – a szerk.) nem újságíró, mert ha az lenne, adna a szakmai becsületére. Ő egy végrehajtó pribék, egy autoriter rezsim szolgája. A rezsim pénzeli a TV2-t, hogy rágalmakat terjesszen a hatalmuk megtartása érdekében, Stanchev ezt elvégzi, majd befizeti a büntetést a rezsim számlájára, ami ezután reklámidőt vásárol náluk, hogy legyen miből befizetni a büntetéseket. Ehhez nincs szükség szakértelemre. Ehhez becstelenségre és gerinctelenségre van szükség” 

 – fogalmazott új Facebook posztjában Juhász.

Korábban a Tényekben csak részlegesen, részleteket vagy a politikus nevét kihagyva közölt helyreigazításokat, arra hivatkozva, hogy a 16 eset túl sok időt venne el a műsorból. Ezért lebezett fel Juhász, aki jogi képviselőjével együtt úgy fogalmazott a bíróságon, hogy számításaik szerint körülbelül 10 perc alatt felolvasható a bocsánatkérés a Tényekben.

Az eset részletes hátteréről a 444 írt hosszabb cikket.

Kép: Last Days of Tények Facebook-oldal, 2016