hero
Kreatív

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Újból Kováts Adél a Radnóti igazgatója

A Fővárosi Közgyűlés július 25-én egyöntetű szavazattal döntött Kováts Adél pályázatáról, aki további öt éven keresztül vezetheti a Radnóti Miklós Színházat, amelynek 32 éve tagja, 2016 februárjától pedig igazgatója is.

Továbbra is nyitott, elfogadó, társadalmilag tudatos, emberarcú és emberközpontú színházat szeretnék csinálni. Ahogyan azt jelenlegi repertoárunk is markánsan mutatja, a nézőket aktuálisan foglalkoztató problémákra, dilemmákra, közérzetre reflektál, bátran tesz fel kérdéseket, és lelket, szívet, agyat egyaránt igénybe véve saját válaszok megtalálására, párbeszédre ingerel. A benne alkotókat mindig az szándék vezeti, amely közönségét felelősségvállalásra, tágabb értelemben vett közösségünkért való cselekvésre késztet, szolidaritást ébreszt.” 

– fogalmazott idei pályázatában Kováts Adél, aki azt is kifejtette, hogy igazgatása következő öt évében a meglévő és jól működő rendszeren belüli szintlépések mellett azoknak az új struktúráknak a megteremtéséért szeretne dolgozni, amelyek szélesebbre nyitják a Radnótit, új alkotói és befogadói generációk számára is hozzáférhető, az eddiginél még mobilisabb és inkluzívabb, kortárs mű- és találkozóhelyet hozva létre.

Ez az, ami az elkövetkező öt év megtervezésében a legjobban inspirál, amire nem csak felelősséget, de kíváncsiságot és motivációt is érzek, és úgy gondolom, van bennem kellő nyitottság, alázat, kreativitás, erő és tenni vágyás ahhoz, hogy ezt a növekedést a Radnóti ügyvezetői igazgatójaként megvalósítsam.

Kováts Adél 2026. február 1-jén kezdi meg igazgatásának harmadik ciklusát, amely 2031. január 31-ig tart.