„Továbbra is nyitott, elfogadó, társadalmilag tudatos, emberarcú és emberközpontú színházat szeretnék csinálni. Ahogyan azt jelenlegi repertoárunk is markánsan mutatja, a nézőket aktuálisan foglalkoztató problémákra, dilemmákra, közérzetre reflektál, bátran tesz fel kérdéseket, és lelket, szívet, agyat egyaránt igénybe véve saját válaszok megtalálására, párbeszédre ingerel. A benne alkotókat mindig az szándék vezeti, amely közönségét felelősségvállalásra, tágabb értelemben vett közösségünkért való cselekvésre késztet, szolidaritást ébreszt.”
– fogalmazott idei pályázatában Kováts Adél, aki azt is kifejtette, hogy igazgatása következő öt évében a meglévő és jól működő rendszeren belüli szintlépések mellett azoknak az új struktúráknak a megteremtéséért szeretne dolgozni, amelyek szélesebbre nyitják a Radnótit, új alkotói és befogadói generációk számára is hozzáférhető, az eddiginél még mobilisabb és inkluzívabb, kortárs mű- és találkozóhelyet hozva létre.
„Ez az, ami az elkövetkező öt év megtervezésében a legjobban inspirál, amire nem csak felelősséget, de kíváncsiságot és motivációt is érzek, és úgy gondolom, van bennem kellő nyitottság, alázat, kreativitás, erő és tenni vágyás ahhoz, hogy ezt a növekedést a Radnóti ügyvezetői igazgatójaként megvalósítsam.”
Kováts Adél 2026. február 1-jén kezdi meg igazgatásának harmadik ciklusát, amely 2031. január 31-ig tart.

