A hétfő este kiadott Magyar Közlönyből derült ki, hogy a kormány Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség Nonprofit Zrt. néven új céget alapít.
Az ügynökség feladata lesz, hogy előkészítse és lebonyolítsa a kiemelt nemzetközi sport- és sportdiplomáciai eseményeket és az egyéb kiemelt állami rendezvényeket – szúrta ki a Telex.
A teljesen állami tulajdonú céget 5 millió forint jegyzett tőkével és 191 millió forint tőketartalékkal alapították. Az ügynökség a Miniszterelnöki Kabinetiroda alá fog tartozni, a tulajdonosi jogokat pedig a Nemzeti Kommunikációs Hivatal fogja gyakorolni.
A kormány 16,5 milliárd forintot csoportosít át a Honvédelmi Minisztériumtól a Miniszterelnöki Kabinetirodához.
Korábban a Hvg.hu írt arról, hogy a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökségbe olvad a Nemzeti Sportügynökség is.
Nyitókép: Németh Balázs, a budapesti atlétikai vb-t szervező cég, a Budapest 2023 Nonprofit Zrt. vezérigazgatója. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

