hero
Bicsérdi-Fülöp Ádám

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új rendezvényszervező ügynökséget hoz létre a kormány a kiemelt eseményekre
Januártól Rogán Antal hivatalához kerül a sport- és sportdiplomáciai eseményeket lebonyolító cég.

A hétfő este kiadott Magyar Közlönyből derült ki, hogy a kormány Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség Nonprofit Zrt. néven új céget alapít.

Az ügynökség feladata lesz, hogy előkészítse és lebonyolítsa a kiemelt nemzetközi sport- és sportdiplomáciai eseményeket és az egyéb kiemelt állami rendezvényeket – szúrta ki a Telex.

A teljesen állami tulajdonú céget 5 millió forint jegyzett tőkével és 191 millió forint tőketartalékkal alapították. Az ügynökség a Miniszterelnöki Kabinetiroda alá fog tartozni, a tulajdonosi jogokat pedig a Nemzeti Kommunikációs Hivatal fogja gyakorolni.

A kormány 16,5 milliárd forintot csoportosít át a Honvédelmi Minisztériumtól a Miniszterelnöki Kabinetirodához.

Korábban a Hvg.hu írt arról, hogy a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökségbe olvad a Nemzeti Sportügynökség is.

Nyitókép: Németh Balázs, a budapesti atlétikai vb-t szervező cég, a Budapest 2023 Nonprofit Zrt. vezérigazgatója. Fotó: MTI/Balogh Zoltán