A Figyelő ma reggeli cikke szerint még ezen a héten bejelentik a TV2 tulajdonosváltását, a vevő pedig az eddig is felmerült Andy Vajna, a kormánnyal jó kapcsolatban lévő milliárdos üzletember. A lap értesülései szerint Simon Zsolt és Yvonne Dederick, a tévétársaság eddigi tulajdonos-vezetői hamarosan aláírják a szerződést.
Ennek értelmében a Figyelő szerint Vajna állítólag a médiavállalat tulajdonosainak összes adósságát átvállalja (köztük a legnagyobb rész alighanem a Pro7Sat1 korábbi tulajdonos 15 milliárd körüli kölcsöne - a Szerk.). A Figyelő számítása szerint a tranzakció értéke 20 milliárd forint lenne, Vajna pedig hitelt vesz fel.
Amennyiben a tulajdonosváltás megtörténik, azt még a Gazdasági Versenyhivatalnak is jóvá kell majd hagynia. A Figyelő azt ígéri, hogy a csütörtöki számban további részletek lesznek találhatók a tulajdonosváltásról.
Nyitókép: Northfoto / Shutterstock.com
