Becsült olvasási idő: 1 perc
Figyelő: Vajna megveszi a TV2-t

A Figyelő szerint a héten bejelentik a tulajdonosváltást. 

A Figyelő ma reggeli cikke szerint még ezen a héten bejelentik a TV2 tulajdonosváltását, a vevő pedig az eddig is felmerült Andy Vajna, a kormánnyal jó kapcsolatban lévő milliárdos üzletember. A lap értesülései szerint Simon Zsolt és Yvonne Dederick, a tévétársaság eddigi tulajdonos-vezetői hamarosan aláírják a szerződést.

Ennek értelmében a Figyelő szerint Vajna állítólag a médiavállalat tulajdonosainak összes adósságát átvállalja (köztük a legnagyobb rész alighanem a Pro7Sat1 korábbi tulajdonos 15 milliárd körüli kölcsöne - a Szerk.). A Figyelő számítása szerint a tranzakció értéke 20 milliárd forint lenne, Vajna pedig hitelt vesz fel. 

Amennyiben a tulajdonosváltás megtörténik, azt még a Gazdasági Versenyhivatalnak is jóvá kell majd hagynia. A Figyelő azt ígéri, hogy a csütörtöki számban további részletek lesznek találhatók a tulajdonosváltásról. 

Nyitókép: Northfoto / Shutterstock.com