hero
Kreatív

Rovat:

MédiaÉJÁJ
Becsült olvasási idő: 1 perc
Megszólalt az elefánt a YouTube legelső videójából, és nagyon szomorú

A World Animal Protection egy AI-verziót készített a YouTube legelső videójából, hogy ráírányítsa a figyelmet a háttérben álló elefántok szomorú sorsára. 

20 évvel ezelőtt, április 23-án valami forradalmi történt: feltöltötték az első videót a YouTube nevű weboldalra. Ezen a platform egyik társalapítója, Jawed Karim egy látszólag értelmetlen 19 másodperces videón egy elefántkifutó előtt áll, és arról beszél, hogy milyen menő, hogy hosszú ormányuk van. 
 

A „Me At The Zoo” kissé bugyuta klipje mégis különleges helyet foglal el az internet történetében, hisz azóta a platfrom 2,53 milliárd havi aktív felhasználót mozgat meg és ezt a legelső videó már 365 millió nézőt ért el. 

Egy állatvédő szervezet kapott az évfordulón és az „Us Still at the Zoo" címmel töltöttek fel egy AI-jal készült filmet, amiben amely teljes egészében mesterséges intelligenciával készült, és amely Sumithi, egy ázsiai elefánt és rokonai történetét követi nyomon - írja az lbbonline

„Az elefántok nem azért vannak itt, hogy szórakoztassák a közönséget” - nyilatkozta Cameron Harsh, az Egyesült Államok Állatvédelmi Világszervezetének programigazgatója. „Intelligens, szociális és dinamikus egyének, akik megérdemlik, hogy szabadon barangoljanak, ne pedig kis helyre szorítsák be őket. Akár a vadonból fogják, akár fogságban születtek, az elefántok  szenvednek, ha megtagadják tőlük a természetes életteret. Nem engedhetünk meg még 20 évet ebből a kegyetlenségből."

Sumithi 48 év fogság után halt meg. Bár már túl késő kiszabadítani, mások számára még nem késő , így Joyce-nak sem - szól az üzenet.

Joyce-t, egy afrikai elefántot az 1980-as években hozták az Egyesült Államokba Zimbabwe vadonjából, miután több száz elefántot öltek meg a kormány elefántselejtezési rendelete miatt. Amióta 62 másik árva elefánttal együtt megérkezett az Egyesült Államokba, Joyce többször is traumatizálódott, jelenleg egy New Jersey-i Six Flags vidámparkban tartják fogva, derül ki a kampányból, ami egy petíciót is tartalmaz a Six Flags-ben tartott elefántok szabadonengedése érdekében.

A kampányt az amerikai Happiness ügynökség jegyzi.