Szertefoszlott illúziók a reklámpiacon
"Az elmúlt egy évben a maradék illúzió is szertefoszlott a reklámpiac rövid távú magára találását illetően" – ezzel a nem túl biztató megállapítással indítja 2011-es reklámpiaci elemzését a Kantar. Az elemzés szerint még jobban kinyílt az olló a listaárak és a médiumok valós árai között, tehát ugyanakkora reklámzajt jóval kevesebb pénzből finanszíroznak a hirdetők.
Vita a magyar reklámpiac első félévéről
Egy hete Mihálszki Zsuzsa, a Kantar Media kommunikációs vezetője elemzést közölt a magyar reklámpiac első félévéről. Somogyi Miklós, a Magyar Közterületi Média Szövetség elnöke szerint a Kantar rosszul számolt, a „körtével az almát hasonlította össze” és ezzel félrevezethette a piaci szereplőket. A Kantar szerint viszont jól számoltak, csak mennyiségi csökkenésről beszéltek, listaárakról nem. Az alábbiakban a két levelet olvashatják.
A magyar reklámpiac első fél éve
A kiskereskedelmi szektor a különadók ellenére sokkal többet költött az első félévben listaáron, szinte minden más szektor spórolt. A Kantar Media elemzése.
Ennyi pénz ment reklámra tavaly
A trendekhez hasonlóan - bár kisebb mértékben - de jobb évet zárt a reklámpiac tavaly, mint azelőtt. Listaáras reklámköltésben az élelmiszer szektort megelőzte a gyógyászati. A Kantar Media elemzése.
Decemberig bírta a reklámpiac
Nullára csökkent a reklámpiac növekedési üteme tavaly decemberben. Kik a legnagyobb szenvedők? Kik költöttek a legkitartóbban? Mihalszki Zsuzsa, a TNS Media Intelligence kutatójának írása.
