Simicska-Nyerges-Fonyó – 80%
A Kantar Media listaáras adatai alapján 2012 első felében a Fidesz-közeli gazdasági holdudvar az állami hirdetések 80 százalékát vitte.
Pumpálják a pénzt a Publimontból
Hála az állami hirdetők költéseinek, kiemelkedően eredményes évet tudhat maga mögött a Simicska Lajos és Nyerges Zsolt érdekeltségébe tartozó Publimont. A közterületi cég nyeresége 2011-ben megháromszorozódott, és az összeget a tulajdonosok teljes egészében ki is veszik a cégből.
Mit hoz a Fidesz a közterületi médiának?
A közterületi reklámfelületeket szabályozó tavaly decemberi törvény október végi végrehajtási rendeletének első hulláma alaposan megrémítette a közteresek egy részét, és most a piac is minimum egymilliárdos piacszűküléssel számol. Ennek ellenére a végrehajtási rendelet több ponton is nehezen értelmezhető, és úgy látszik, egy darabig még senkit nem érint a jogszabályváltozás, mert a táblák felmérésére kijelölt szerv nagyon lassan halad a munkával. Eközben viszont a Fidesz mögött álló gazdasági körök lassan maguk alá gyűrik a közterületi reklámpiacot.
