Simicska tulajdonába került a Class FM

Simicska tulajdonába került a Class FM

Simicska Lajos lett a többségi részvényese a Class FM országos kereskedelmi rádiót üzemeltető Advenio Zrt-nek – írja a Népszabadság az Opten céginformációs adatbázisra hivatkozva.

MSZP-s alapítvány a Neo FM mögött?

MSZP-s alapítvány a Neo FM mögött?

Információink szerint a Magyar Szocialista Párthoz kötődő Szabad Sajtó Alapítvány lehet az a szervezet, amelyre az FM1 vezérigazgatója, Horváth László hétfői sajtótájékoztatóján utalt, amikor arról beszélt, egy meg nem nevezett alapítvány 200 millió forinttal beszállna a rádió működésébe. Az alapítvány kuratóriumának elnöke megerősítette, hogy tárgyaltak a Neo FM helyzetéről, de arról nem született még döntés, hogy bármekkora összeggel támogatnák a rádió működését.

A korábbi Szerencsejáték-vezér kezében a Neo FM

A korábbi Szerencsejáték-vezér kezében a Neo FM

Székely Gábor nemcsak ügyvezetője, de tulajdonosa is lett a Neo FM-nek. A rádiót üzemeltető cég háromnegyedét eladta az Econet.hu. A másik vevő Székely mellett az a Horváth László, aki a Geomédia vezérigazgatója is.

Egymilliárdos tőkeemelésen van túl az Econet

Egymilliárdos tőkeemelésen van túl az Econet

Nagyon sokat költött az Econet a Neo FM-re, ezért zártkörű tőkeemelést hajtott végre a médiavállalat a veszteségek finanszírozására. A rádiót üzemeltető FM1 konzorciumban a részesedésüket 25 százalék alá csökkentenék, hogy a sales housera tudjanak koncentrálni – derül ki a Balázs Csaba enökkel készült Napi Gazdaság interjúból.