Miért lát fantáziát az Azonnaliban az Index-alapító és az LMP-s képviselő?

Miért lát fantáziát az Azonnaliban az Index-alapító és az LMP-s képviselő?

Az Azonnali szokatlan jelenség a magyar sajtóban. Amióta Ungár Péter tulajdonosa lett a lapnak, a szekértábor-logika számára még kevésbé érthető, mi történik az oldalon, ahol Vajna Tímeáról vagy az űrbiztosról is üdítően józan vélemények jelennek meg. Az Azonnali főszerkesztőitől és tulajdonosaitól ezért azt próbáltuk megtudni, sikeres lehet-e egy olyan oldal Magyarországon, amely nem uszításra és ellenségképre épít. A decemberi nyomtatott Kreatívban megjelent cikkből közlünk részletet.

Ideális middleman vagyok

Ideális middleman vagyok

Szeptembertől a Mandiner ügyvezetőjeként dolgozik Gerényi Gábor, az Index egykori alapítója, aki szinte minden fontos médiás esemény körül ott van, de kevesen tudják, mit csinál valójában. 

Weyer Balázs NMHH-s pályázatokat bírál

Weyer Balázs NMHH-s pályázatokat bírál

A Médiatanács idén 20 millió forinttal támogatja online filmek készítését. A pályázat bíráló bizottságának tagja Gerényi Gábor és Weyer Balázs is.

Gerényi megy az Indextől

Gerényi megy az Indextől

Távozik az Indextől az utolsó alapító is, Gerényi Gábor. Blogján jelentette be a hírt az egykori tulajdonos, aki az utóbbi időben tanácsadóként segítette a CEMP-et. A továbbiakban a Mandínerrel és a zenei bloggal, az Audiporn Centrallal foglalkozik.

Origós az MTE új elnöke

Origós az MTE új elnöke

Új elnököt és elnökséget választott a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete. Az eddigi elnök Gerényi Gábor tovább folytatja munkáját a szervezetnél, utódja Nádori Péter lett.

Korrektúra 2010 médiakonferencia: összefoglaló

Korrektúra 2010 médiakonferencia: összefoglaló

Médiaemberek, tartalomszolgáltatók, szakpolitikusok és politológusok mondták el Tihanyban a véleményüket a médiatörvény-tervezetről. Összefoglalás az MTI anyagai alapján. Korrektúra 2010 címmel médiakonferenciát szervezett a kormány a média szereplőinek bevonásával a médiatörvény-tervezet megvitatásának céljából. Médiaemberek, tartalomszolgáltatók, szakpolitikusok és politológusok mondták el Tihanyban a véleményüket a médiatörvény-tervezetről. Összefoglalás az MTI anyagai alapján.

Csak gumicsont a médiaalkotmány

Csak gumicsont a médiaalkotmány

Az Országgyűlés Kulturális és Sajtóbizottsága ismételten meghallgatta a szakmai szervezetek véleményét a részletes vita előtt álló média-alkotmánnyal kapcsolatban, majd beindították a szavazógépet, amely az ellenzéki javaslatokat elvetette, a kormánypártiakat elfogadta. Pálffy István a szavazás előtt visszavonta augusztusban benyújtott módosító indítványait.