A túl sok pénz megöli a kreativitást
„Technológiailag az ország globális és identitását tekintve lokális. A kettő között van egy szakadék. Az Origo tulajdonképpen ebben a résben létezik a mai napig. Ahogy a Cink is ebben a résben létezett másfél évig. A Népszava című újság is ebben a résben létezik. Nem tudjuk, ki tartja fent, de egyáltalán nem a piac” – György Péter, az egykori Matáv Tartalomprojektjének ötletgazdája kritikusan emlékszik vissza a kezdetekre. Az interjúban elmondja, hogyan határozta meg az Origo indulását a Matáv vállalati kultúrája, hogyan és mit rontott el a Telekom az évek során, és hogy miért is gyűlölték őt az Indexesek.
Értelmetlenül lemészárolták 18 év munkáját
György Péter 18 év után Sáling Gergő főszerkesztő kirúgását követően maga hagyta ott a Origo igazgatótanácsát. Az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének vezetőjével, az Origo ötletgazdájával és egyik alapítójával beszélgettünk a portálról, a független újságírás lehetőségeiről és a médiatanszékről.
Ezüstöt kapott György Péter könyve az Art Directors Club Awardson
Az amerikai Art Directors Club rangos világversenyén ezüstkockával jutalmazták a MúzeumCafé könyvsorozat első darabját, György Péter Múzeum, a tanulóház - Múzeumelméleti esettanulmányok című tanulmánykötetét.
Fáradt zombik mentik meg a tévét
A magyar tévézők nem szeretnek fizetni a tartalomért, imádják a szinkront és nem nagyon akarják maguknak összerakni a műsort. De azért van némi remény. Talán - foglalható össze Piller András, az Antenna Hungária vezérigazgatójának gondolataival a Média Hungary első napjának délelőttje.
Somlói és Ledényi is a Power 50-ben
Somlói Zsolt, a Mindshare ügyvezetője, és Ledényi Attila, az Edge Communications ügyvezetője is szerepel a Műértő Power 50 listáján, amely a magyar képzőművészeti színtér legbefolyásosabb személyiségeit gyűjti össze.
Verseny a magyar filmplakátoknak
Nyolcadszor rendezik meg a Magyar Filmplakát Kiállítás és Versenyt a Corvin Budapest Filmpalotában. A tárlat május 11-ig tekinthető meg.
