Új röntgengépekkel diagnosztizálnak a Szent Margit Kórházban

Új röntgengépekkel diagnosztizálnak a Szent Margit Kórházban

Az Európai Uniós támogatásnak köszönhetően 249,13 millió forintos forrásból öt röntgengép cseréje valósulhatott meg. Az eddig működő több mint húszéves, analóg gépek helyett immár korszerű, digitális műszerekkel végezhetik el a szükséges vizsgálatokat a kórház szakemberei. A modern, a mai kor követelményeinek megfelelő energiahatékony berendezések hozzájárulnak az észak-budai térségben élő betegek magas színvonalú és biztonságos ellátásához.

Miniszteri támogató aláírás a kórházfejlesztésért

Miniszteri támogató aláírás a kórházfejlesztésért

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Óbuda országgyűlési képviselője is csatlakozott az Óbuda Baráti Kör Egyesület által útjára indított aláírásgyűjtési kampányhoz, melynek célja felhívni a döntéshozók figyelmét a Szent Margit Kórház fejlesztésének szükségességére.

Aláírásgyűjtés a Szent Margit Kórház fejlesztéséért

Aláírásgyűjtés a Szent Margit Kórház fejlesztéséért

A Szent Margit Kórház támogatja azt a civil kezdeményezést, amelyet az Óbuda Baráti Kör Egyesület indított el, s amelynek célja, hogy a kormányzat döntéshozóinak figyelmét az intézmény fejlesztésének szükségességére irányítsa. Az Egyesület kezdeményezése mellé állt Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, valamint Tarlós István, Budapest főpolgármestere, több agglomerációs település polgármestere, közismert személyiség és művész.

A Szent Margit Kórház jövője

A Szent Margit Kórház jövője

A Szent Margit Kórház jövőjével is foglalkozik a most induló Lokál hetilap, első, a III. kerületieknek szóló száma. A cikkben Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere és dr. Badacsonyi Szabolcs a Szent Margit Kórház főigazgatója fejti ki álláspontját, a Budát esetlegesen érintő kórházfejlesztésekről és a Margit Kórház jövőjéről.