Ki jöhet Szalai Annamária után?
Az Index információi szerint már pénteken - Szalai Annamária halálának bejelentése napján - Orbán Viktor miniszterelnöknél vitatták meg, hogy ki legyen az NMHH és a Médiatanács elnöke. A legnagyobb esélyesnek Böröcz István az MTVA vezetőjét tartják. A miniszterelnöknek 15 napja van, hogy szakmai szervezetek véleményét kikérve ajánlást tegyen Áder János köztársasági elnöknek.
Az állam a médiapiacon 2012-ben
Az állam 2012-ben több mint 11 milliárdnyi médiavásárlási közbeszerzésben hirdetett eredményt, a közbeszerzési piac pedig látványosan koncentrálódott. Az állam hirdetési pénzei idén is többnyire Simicska Lajos és Nyerges Zsolt érdekeltségeinél landoltak.
Jó évet zárt a Fidesz-közeli médiabirodalom
25,7 milliárdos forgalom mellett 3,75 milliárd forintos nyereséggel zártak a Fidesz-közelinek mondott médiavállalkozások 2011-ben.
Töröcskei kiszállt a Hír TV-ből
Töröcskei István eladta a Hír TV-ben és a Lánchíd Rádióban meglévő részesedéseit, ezzel biztossá vált, hogy őt nevezik ki az Államadósság-kezelő Központ vezetőjének. mivel korábbi nyilatkozata szerint mindenről lemond, ha kinevezik.
