A normális nem hír
Ajándékot legfeljebb egy cd értékéig fogadnak el, óriási hirdetési pénzekért sem veszik le a cikket a weboldalukról, és érthetetlen, hogy minek kellene beszámolni egy csr-tevékenységről, amikor az egy teljesen normális vállalati működés része – nagyjából ezt állították a Médiatükör 2011 konferencián a meghívott főszerkesztők. A vállalati pr-esek egészen más véleményen voltak.
A bulvár hisz a csr-ben
Miközben a saját szakmájukat a már tavaly is lesújtó eredményekhez képest is rosszabbnak ítélik meg idén az újságírók, a pr-esekről való véleményük egy hajszálnyival javult egy év alatt – állapítható meg a Médiatükör 2011 felmérésnek a pr-szakma és a sajtó kapcsolatát boncolgató részéből. A csr-hez viszont meglepően pozitívan viszonyultak a válaszolók.
A pr-esek ötven százalékban mellélőnek
A tavaszi Médiatükörnél jóval kedvezőbb képet rajzol az újságírók és a pr-esek viszonyáról az a felmérés, amelyet a Sakkom Interaktív és a KutatóCentrum novemberben készített. Eszerint az újságírók kétharmada szerint inkább segítik a munkájukat a pr-esek, mint akadályozzák.
