Közel 5 milliárdot költ a kormány az újabb plakátkampányra
A Sargentinire kihegyezett plakátok után újabb kampányt rendelt meg a Nemzeti Kommunikációs Hivatal.
Lemondott a Nemzeti Kommunikációs Hivatal elnöke
A csütörtöki kormányinfón, a Lázár János által tartott kommunikációs értekezleten jelentették be, hogy lemondott posztjáról Nobilis Márton, a Nemzeti Kommunikációs Hivatal elnöke.
Velük írhat alá az NKH hétfőn
A Hvg.hu és a 444.hu értesülései szerint is kiválasztotta a Nemzeti Kommunikációs Hivatal azt a három ügynökséget, amelyekkel a jövőben együttműködik, illetve ő közöttük fogja kiosztani a 25 milliárd forintos keretösszegig terjedő kormányzati kommunikációs feladatokat.
A kormány eltörölné az ügynökségi bónuszt
A jövőben a médiaügynökségek nem állhatnak szerződéses kapcsolatban a médiacégekkel és nem alkalmazhatók bónuszok – egyebek mellett ezt tartalmazza a kormány legújabb előterjesztése a Napi Gazdaság szerint. A Magyar Reklámszövetség (MRSZ) és a Magyaroszági Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) megdöbbenéssel fogadta a hírt és arra kéri a kormányt, hogy konzultáljanak mielőtt döntést hoznak.
Egymilliárdos tender a Nemzeti Kommunikációs Hivataltól
Nyílt közbeszerzést hirdetett a Nemzeti Kommunikációs Hivatal (NKH), amely tudomásunk szerint az első jelentős megnyilvánulása a hivatalnak a kommunikációs szakma számára. A közbeszerzés tárgya pedig nem más, mint az állampapírok értékesítésének támogatását célzó médiatervezés és –vásárlás, azaz médiaügynökségi feladatok. Az összege pedig nem akármilyen.
