Kettéválik az IMG
Szuromi Péter korábbi ügyfélszolgálati igazgató vezetésével új céget hozott létre a Patonai Péter tulajdonában lévő IMG. A cég a közleményük szerint specializált médiakommunikációs szolgáltatások kivitelezésére jött létre, az azonban egyelőre nem derült ki, hogy a cégnek milyen ügyfelei vannak, vagy lesznek.
Új vezetés a közterületi szövetségben
2012. március 28-án tartotta éves közgyűlését az Magyar Közterületi Média Szövetség (MKMSZ) és új elnököt, elnökséget választottak.
Patonai Péter felvásárolta az IMG-t
Januártól Patonai Péter lett az Inter Media Group százszázalékos tulajdonosa – tudatta a Kreatív Online-nal az ügynökség.
Rádiós üzlet az IMG és Fonyó Károly között
A Fonyó Károly tulajdonában lévő Megapolis Media vette meg az Adversium nevű regionális rádiók értékesítésével foglalkozó sales house-t az IMG-től.
Az állam a médiapiacon 2012-ben
Az állam 2012-ben több mint 11 milliárdnyi médiavásárlási közbeszerzésben hirdetett eredményt, a közbeszerzési piac pedig látványosan koncentrálódott. Az állam hirdetési pénzei idén is többnyire Simicska Lajos és Nyerges Zsolt érdekeltségeinél landoltak.
Simicska-Nyerges-Fonyó – 80%
A Kantar Media listaáras adatai alapján 2012 első felében a Fidesz-közeli gazdasági holdudvar az állami hirdetések 80 százalékát vitte.
Új közbeszerzést tervez a kormány
Megint módosította a közbeszerzési tervét a Miniszterelnökség, most új igény felmerülésével indokolják a kreatív- és médiafeladatokra várhatóan hamarosan kiírandó közbeszerzést. A HVG szerint új médiakampányra készülhetnek, valószínűbb azonban, hogy a kormányzat 2013-as, 2014-es tájékoztatási feladatairól szól, ugyanis az IMG-vel kötött éves szerződés jövő márciusban lejár.
Visszavonul Somogyi Miklós az IMG éléről
Lemondott ügyvezetői posztjáról Somogyi Miklós az IMG médiaügynökségben. Teendőit a jövőben Tóth Orsolya veszi át.
Az IMG nyerte az MV Zrt. tenderét
Az Inter Media Group nyerte meg a Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt. kommunikációs tenderét. A konzorciumban a Hamu és Gyémánt, a HG 360 és az Epicure Events lesz a partnere. A közbeszerzésen a Republic Group-2Republic BTL-Berg Média konzorciumot győzték le.
Összeférhetetlenség az IMG-nél
Információink szerint helyi rádiók és önkormányzati lapok értékesítésére szakosodott sales house-t indított az IMG médiaügynökség. A Somogyi Miklós és Patonai Péter ügynökségének 100 százalékos tulajdonában lévő Adversium Médiaházat 2011 decemberében alapították, szakmai vezetője még nincs.
Mit hoz a Fidesz a közterületi médiának?
A közterületi reklámfelületeket szabályozó tavaly decemberi törvény október végi végrehajtási rendeletének első hulláma alaposan megrémítette a közteresek egy részét, és most a piac is minimum egymilliárdos piacszűküléssel számol. Ennek ellenére a végrehajtási rendelet több ponton is nehezen értelmezhető, és úgy látszik, egy darabig még senkit nem érint a jogszabályváltozás, mert a táblák felmérésére kijelölt szerv nagyon lassan halad a munkával. Eközben viszont a Fidesz mögött álló gazdasági körök lassan maguk alá gyűrik a közterületi reklámpiacot.
90 millió kormányzati kommunikációra
Hozzávetőleg 90 millió forintot költött kommunikációra, illetve ahhoz kapcsolódó feladatokra idén a Miniszterelnökség. A legnagyobb értékű megbízást az IMG kapta.
Nincs arcuk a szponzoroknak
„A válság mellett ok az is, hogy – ahogy sokan mások is – a potenciális támogatók is tartanak ettől a szabad véleménynyilvánítási tereptől” – mondta el a Kreatív Online-nak Bakos Gábor, az óriásplakát-kiállítás egyik alapítója, amikor arról kérdeztük, miért is marad el az idei ARC.
Vita a magyar reklámpiac első félévéről
Egy hete Mihálszki Zsuzsa, a Kantar Media kommunikációs vezetője elemzést közölt a magyar reklámpiac első félévéről. Somogyi Miklós, a Magyar Közterületi Média Szövetség elnöke szerint a Kantar rosszul számolt, a „körtével az almát hasonlította össze” és ezzel félrevezethette a piaci szereplőket. A Kantar szerint viszont jól számoltak, csak mennyiségi csökkenésről beszéltek, listaárakról nem. Az alábbiakban a két levelet olvashatják.
